Po pýše přichází pád. Buldokům se na výjezdu nedařilo, Suchdol jde do čela

Minulý víkend v 1. Lize opět zamíchal tabulkou a přinesl dobré hokejbalové zápasy. V mnoha duelech se radovali favorité, ale o zajímavé výsledky nebyla nouze. Jihočeši ze Suchdola potvrdili svou formu a zvítězili proti KOVU a teď vládnou 1. Lize. Více o zápasech níže.

Sobota 21. října 2023

KOVO uhájilo domácí prostředí před Brnem

TJ KOVO Praha – HBK Bulldogs Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Střely na branku: 32:14, Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 0:0, Oslabení: 0:1, Diváků: 50

Branky a nahrávky: 10. Lachman (Číž, Kabát), 22. Waltr (Zeman Michal, Tóth) - 40. Nazad Marcel (Fiedler, Foršt)

Otěže zápasu chytilo okamžitě KOVO, které vědělo, jak proti Brnu hrát. Svůj tlak domácí přetavili v 10. minutě ve vedení 1:0. V tomto tempu Pražané pokračovali i ve druhé periodě, když Waltr navyšoval na 2:0. KOVO úspěšně vedlo zápas k bodovému zisku. Vše ale zdramatizoval v oslabení Nazad 5 minut před koncem. Domácí zkušeně situaci zvládli.

Neděle 22. října 2023

Vlčí smečka byla produktivnější než Buldoci

Vlčí smečka Ústí nad Labem – HBK Bulldogs Brno 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Tůma (Gottfried), 26. Tůma (Strnad), 39. Gottfried (Janák, Grosse), 41. Grosse (Zákon, Polata), 43. Hruška (Singer) - 32. Foršt

Brno nastoupilo k druhému zápasu víkendu. Po tuhém boji doufalo v body v Ústí nad Labem, kde se ale hraje těžko. Vlčí smečka hrála dobře a ukázala hostům dobrou souhru a produktivitu. Skóre otevřel Tůma. Brno se Vlkům drželo na dostřel až do času 25:59, v němž stejný hráč navyšoval na 2:0. O definitivní výhře domácích rozhodla poslední patnáctiminutovka , i když ve 32. minutě snížil Foršt. Gottfried nejdříve potrestal faul hostů a Grosse s Hruškou pečetili tři body pro Vlčí smečku.

Tygři v České Třebové uválčili dva body

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:6pp (1:2,2:2,2:1–0:1)

Branky a nahrávky: 6. Švec (Válek), 18. Kříž (Turčáni), 22. Řehák (Turčáni, Válek), 39. Kříž (Smutná, Pirkl), 40. Řehák (Švec) – 3. Langer (Malina), 4. Müller (Marušinec), 21. Peca (Marušinec), 23. Řípa (Peca, Marušinec), 42. Peca (Lhota, Marušinec), 49. Řípa (Lhota)

Velká přestřelka nastala v České Třebové, kde se bylo na co dívat. Tygři nasadili vysoké tempo a po rychlých gólech Langera a Müllera vedli 0:2. Lokomotiva neklesla na mysli a snížila z hole Švece. V 18. minutě dokonce vyrovnala, ale tento stav dlouho nevydržel. Ve 21. minutě navyšoval z pohledu Mladé Boleslavi Peca, po minutě bylo vyrovnáno a v čase 22:19 Tygři opět vedli 3:4. V poslední třetině se hra vyrovnala, přičemž Lokomotiva měla lehce navrch. Zásluhou Kříže a Řeháka šla do trháku a vypadalo to, že si dojde pro tři body. Radost Východočechům zkazil Peca druhým gólem, který zápas poslal do prodloužení. V něm Lhota připravil pozici pro Řípu, který rozhodl.

Blatná si proti Čamlíkům zastřílela

TJ Blatná Datels – HBC Malenovice 9:2 (5:1,2:0,2:1)

Branky a nahrávky: 1. Braun (Maňaska), 3. Říha D., 4. Maňaska (Braun), 5. Braun (Červenka), 13. Říha I. (Braun, Kvarda), 18. Braun (Kvarda), 20. Červenka (Braun, Šíp), 38. Kvarda (Braun), 45. Vinter (Braun) – 3.Brázdil M. (Lečbych, Brázdil J.), 45. Rychlík (Nohál, Mikl)

Datlové zápas rozhodli již v první třetině, v níž dali 5 branek. Po pěti minutách hry vedli 4:1, přičemž zápas rozhodl gól z času 12:45. V 18. minutě hattrick dovršil Braun a o minutu déle Datlové vedli již o 6 branek. V poslední části pohodově dotáhli zápas do vítězného konce.

Suchdol se na KOVO připravil

SK Suchdol nad Lužnicí – TJ KOVO Praha 6:2 (1:1,2:0,3:1)

Branky a nahrávky: 9. Sup (Kovárník), 22. Císař (Dráb, Škarda), 30. Škarda (Laurinc), 31. Tácha (Kovárník, Hadač), 33. Škarda (Kovárník), 35. Laurinc (Škarda) – 5. Lachman, 45. Kabát (Lachman)

KOVO se celý zápas spíše bránilo a nechalo tvořit domácí celek. Ten ale po pěti minutách hry prohrával, a tak musel dotahovat jednogólové manko. To se podařilo stáhnout v 9. minutě, přičemž po druhé třetině Suchdol vedl již 3:1. Rozhodla poslední patnáctiminutovka, v níž dal domácí celek tři rychlé góly. KOVO pouze kosmeticky upravilo 6 vteřin před koncem zápasu.

Ježci urvali v Českých Budějovicích cenné vítězství

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice - Ježci Heřmanův Městec 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Hokr, 22. Malecha (Bárta O., Zelenka), 31. Kovařík (Malecha), 45. Malecha (Nýdl) – 4. Macenauer (Macháček, Šmíd), 9. Kachlík (Pilař J., Pilař T.), 19. Kachlík (Pilař T., Musílek), 29. Šmíd (Pecina, Macenauer), 33. Pecina (Macenauer)

Ježci vsadili na pohyb, a to již od začátku zápasu neslo své ovoce. Macháček a Šmíd vytvořili prostor pro Macenauera, který otevíral skóre zápasu. Kachlík následně v 9. minutě navyšoval, ale Ježci také inkasovali. Novelinka si smolně srazil míček do branky, a tak byl stav po první třetině 1:2. Ježci ve druhé periodě odskočili druhým gólem Kachlíka, ale menšího zaváhání na druhé straně využil Malecha. Hrálo se ve velkém tempu a k vidění byl otevřený hokejbal. Pár chvil před koncem Ježky uklidnil Šmíd brankou na 2:4. Nečekané komplikace přišly v poslední třetině, když Kovařík lehce nahodil balónek na Dvořáčka, který jej pustil za sebe. Pecina však vše pojistil gólem po dobře sehrané buly. Malecha ještě pár vteřin před koncem využil přesilovku, ale to k ničemu dalšímu nevedlo.

Ohlasy po zápase (asistent trenéra Lukáš Vajda): "Utrpěli jsme výhru, protože dokážeme hrát daleko lépe. Soupeř hrál velmi nebezpečně, a i v menším počtu hráčů předvedl našim borcům lekce z důrazu. Tři body jsou ale doma a nás teď bude čekat těžké kombo v podání sobotní výzvy v ČP s extraligovým soupeřem z Letohradu a nedělního souboje s obhájcem loňského titulu – Poličkou, který je vždy zajímavý. Budějovickým přejeme hodně úspěchů. Pevně věřím, že pokud budou hrát tak, jak proti nám, body se brzy dostaví."