Repríza loňského semifinále vyšla Blatné! Pedagog ztratil body s Tygry

V minulém kole 1. Ligy se odehrála pětice zápasů, přičemž se zrodilo jedno velké překvapení. Ježci z Heřmanova Městce nestačili na Česko Třebovou. Datlové obrali o body Vlčí smečku a Mladá Boleslav se přiblížila minimálně předkolu. Více o zápasech v reportáži.

Neděle 10. března 2024

Malenovice s Poličkou držely krok, nakonec padly

HBC Malenovice – SK Kometa Polička 1:4 (0:0,1:2,0:2)

Střely na branku: 20:27, Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 5:2, Využití: 0:2, Oslabení: 0:1, Diváků: 63

Branky a nahrávky: 30. Hruboš (Nohál, Brázdil M.) – 17. Martinů (Tobiáš V., Holec), 17. Tobiáš O., 37. Tobiáš J. (Tobiáš O., Štefka F.), 43. Štefka F. (Geba)

Čamlíci do jara skočili s velkou aktivitou, když vsadili na běhavý hokejbal. Kometa se v první třetině spíše srovnávala s tempem, a tak byla první třetina na šance slabší, a to s obou stran. Skóre otevřel poličský mladík Martinů po nahrávce Tobiáše V. do brankoviště. Ve stejné minutě poté v přesilovce utekl Ondřej Tobiáš a byl faulován. Odpískal se tedy nájezd, který vyšel hostujícímu forwardovi do bekhendu. Malenovice zvyšovaly své tempo, což se jim vyplatilo 30 vteřin před druhou sirénou. Po dlouhém oslabení byla poličská pětka mi své pozice. Hruboš oběhl branku a zasunul míček mezi betony. Zápas vrcholil v poslední periodě, v níž měly oba celky gólové možnosti. Nakonec se ale po rychlém průniku prosadili dvoje Tobiáš J. – Tobiáš O., první zmíněný zakončoval do odkryté klece, která na něj přímo zívala. Domácí to poté zkusili v 6 proti 4, ale kapitán hostů lobem trefil prázdnou branku a pečetil tři body.

Ohlasy po zápase:

HBC Malenovice (asistent trenéra Jaromír Hanela): „Zápas s kvalitním soupeřem začal velice solidně a poprvé od mého příchodu jsme neprohráli v první třetině. V zimní přípravě nově nastavený systém nám dobře fungoval do defenzívy a k tomu nadstandardně zachytal i brankář. V útočné fázi nám dělala problém finální přihrávka, kterou nám soupeř často chytal a mařil nám tak další šance. Taky bych si představoval lepší doplňování útočníků v ofenzivní fázi, ať opravdu útočíme i bráníme ve všech pěti lidech, tohle musíme vypilovat. Každopádně chceme klukům poděkovat, protože s jedním z top týmu první ligy jsme ve hře 5 na 5 hráli 1:1. Jeden gól jsme dostali z trestného střílení, jeden v oslabení a poslední do prázdné branky, kdy už jsme hráli na maximální riziko. Každopádně jsme si nastavili nějakou laťku, a pokud budeme takhle hrát dál a tu laťku ještě zvedat, což musí být náš cíl, tak začneme sbírat body.“

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Ze Zlína jsme si přivezli důležité body, protože pokud chceme pomýšlet na příčky, které zaručují přímý postup do play-off, musíme ještě hodně zabrat. Utkání bylo vyrovnané, domácí mají mladý bojovný tým, který má budoucnost před sebou, ale myslím, že jsme byli o kousek lepší, a i když jsme si nedokázali vytvořit trvalejší tlak, tak jsme nějaké šance proměnili.“

Lokomotiva překvapila Ježky

TJ Lokomotiva Česká Třebová – Ježci Heřmanův Městec 3:2 (0:1,2:0,1:1)

Branky a nahrávky: 21. Mrštný (Cvejn), 21. Smutný (Pirkl), 40. Cvejn (Válek, Mrštný) – 2. Pecina, 34. Pilař T. (Běloušek)

Do první třetiny vlétli hosté v dobrém tempu, což se odrazilo v gólu v čase 01:11. Ježci i nadále v první patnáctiminutovce tlačili, ale Sterenčák držel svůj tým nad vodou. Dokonce pochytal i šance ve dvojnásobné přesilovce. Postupem času nápor upadala, čehož domácí využili. V jedné minutě se prosadil Mrštný a Smutný. Lokomotiva rázem vedla, což soupeř asi nečekal. I když přišlo v poslední třetině vyrovnání z hole Pilaře, tak Cvejn ve 40. minutě překlopil misky vah na stranu České Třebové. Domácí poté výsledek uhájili.

Ježci Heřmanův Městec (asistent trenéra Lukáš Vajda): "Když se nad tím zápasem zamyslím, tak děláme pořad to samé. Hrajeme na krásu. Raději dám 3 přihrávky navíc než jednu střelu. Soupeř nebyl lepší, ale my jsme byli v zápase horší a horší. Pravidlo přesilovky 5 na 3 opět fungovalo a pokud jí nevyužiješ, zápasy se prostě nevyhrávají. Nedá se nic dělat. Gratulujeme soupeři a jedeme dál a už teď se musíme připravovat na zápas s Brnem."

Kelti si odvezli body z Nového Strašecí

HBC Nové Strašecí – SK Kelti 2008 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Kmeť (Lev, Kučera), 26. Kmeť (Javůrek, Kučera) - 6. Krbec M. (Hrabár, Váca), 21. Váca (Taufer, Krbec M.), 35. Krbec M. (Taufer), 36. Häusler

Domácí hokejbalisté v zápase proti Keltům odolávali šest minut, než se krbec prosadil z pravého kruhu. Avšak po první třetině bylo vyrovnáno, protože Kmeť dorážel v přesilové hře střelu Lva. Ve druhé periodě otěže duelu převzali domácí, kteří měli několik dobrých možností, ale nakonec to byl Váca, který skóroval. Byl to přesilovkový gól. I přes to Kmeť dokázal vyrovnat. Nervózní třetí třetina. Nikdo z týmů nechtěl přijít o body, ale první chybu udělali Bubáci. Krbec se šikovně obtočil okolo branky a zasunul míček za čáru. Ve 36. minutě přišla špatná rozehrávka O. Duchoně, který míček naservíroval Häuslerovi mezi kruhy, který se nemýlil. Kelti si poté výsledek pohlídali.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Jeden z klíčových zápasu jarní základní části jsme zpočátku nehráli úplně optimálně, náš výkon měl ale naštěstí stoupající tendenci. Ve třetí třetině jsme tak domácí přetlačili a dvěma brankami konečně odskočili. Těší nás i výkon veterána Laina v brance, který v jarní části už podruhé dokázal vytáhnout zákroky, které tým v pravou chvíli podržely. Díky tříbodové výhře jsme udělali poměrně velký krok směrem k play-off a stále si držíme naději na přímý postup do čtvrtfinále soutěže."

Pedagog na dobrý výkon v Mladé Boleslavi nenavázal

HBC Tygři Mladá Boleslav – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 6:1 (1:0,2:1,3:0)

Branky a nahrávky: 8. Lhota (Marušinec, Řípa), 20. Šíma (Jágr), 25. Malina (Číhala), 31. Lhota (Marušinec), 35. Malina (Šíma, Lhota), 41. Šíma (Pišinger) – 23. Bárta A. (Neruda)

Souboj o důležité body svedli Tygři a Pedagogové. Od prvních minut hosté všechny míčky klasicky házeli na branku, ale domácí obrana obstávala. V čase 07:35 se dokonce do šance dostal Lhota a nemýlil se. Skóre se poté měnilo až ve 20. minutě, kdy přesilovku proměnil Šíma. Avšak přišlo snížení ze strany Českých Budějovic. Dvoubrankové vedení domácím navrátil Malina. Aktivita ze strany Jihočechů byla dobrá, ale špatný vstup do poslední fáze zápasu rozhodl o výhře Tygrů. Třičtvrtě minuty po druhé siréně druhý gól přidal Lhota. Poté ještě přesilovku využil Malina a šestý gól dával Šíma.

Vypjatá repríza semifinále vyšla Blatné

Vlčí smečka Ústí nad Labem – TJ Blatná Datels 4:5 (1:0,2:2,1:3)

Branky a nahrávky: 12. Gottfried (Singer, Janák), 28. Zajan (Kučera), 30. Singer (Zdvořáček P.), 43. Kučera (Zajan, Strnad) – 18. Braun (Michálek), 25. Braun (Neumaier), 37. Vaníček (Matoušek, Duchek T.), 41. Fiala (Braun, Michálek), 42. Vinter (Duchek A., Braun)

Gólové hody mohli fanoušci vidět v Ústí nad Labem, kam přijela Blatná. Repríza loňského semifinále začala lépe pro Vlčí smečku, která sice nevyužila přesilovku pět na tři, ale i tak dala branku a zaslouženě vedla. Braun dvěma góly poté skóre otočil ve druhé části, ale Zajan v přesilovce a Singer v oslabení reagovali. Ústečané měli do třetí části vedení 3:2, které se jim rozplynulo po brankách Vaníčka, Fialy a Vintera. I když Kučera využil třetí početní výhodu, tak to vyrovnání nepřineslo.