V horních patrech tabulky začíná být horko! Co přineslo další kolo 1. Ligy?

Nedávné zápasy druhé nejvyšší soutěže přinesly zajímavou podívanou. Jihočeské derby mezi Blatnou a Suchdolem zvládli lépe Datlové, kteří se tím tak přiblížili první příčce. Podívejte se v naší reportáži, komu se dařilo a komu naopak. Cenné vítězství zaznamenali Ježci či Kometa.

Neděle 16. března 2024

Nové Strašecí nedalo body Datlům zadarmo

TJ Blatná Datels – HBC Nové Strašecí 7:3 (3:0,1:3,3:0)

Střely na branku: 48:17, Vyloučení: 3:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 3:2, Oslabení: 0:0, Diváků: 386

Branky a nahrávky: 1. Vinter (Braun), 2. Braun (Kvarda), 8. Bauš (Maňaska), 20. Šíp (Braun, Vaníček), 36. Braun (Michálek), 40. Vaníček (Braun, Maňaska), 43. Braun (Maňaska) – 23. Wittmayer (Lev, Marcínek), 24. Kmeť (Čadek, Marcínek), 29. Wittmayer (Kučera)

Vypadalo to, že Blatná rozhodla duel v prvních dvou minutách, po nichž vedla 2:0. V čase 07:06 přidal třetí gól pro Datly Bauš. Blatná kontrolovala vývoj duelu i po první periodě, protože v přesilové hře se ve 20. minutě prosadil Šíp. Poté přišel čas Bubáků, kteří využili dvě přesilovky, a dokonce snížili na rozdíl jediného gólu. Vedení si však domácí nenechali vzít a dvěma góly v početní výhodě odskočili na dost velký rozdíl. Sedmým gólem vše pečetil Braun.

Neděle 17. března 2024

Lokomotiva sahal v Poličce po bodech

SK Kometa Polička – TJ Lokomotiva Česká Třebová 2:1 (0:0,0:1,2:0)

Branky a nahrávky: 36. Tobiáš O. (Augustin), 44. Štefka F. (Holec) – 24. Zahálka (Pirkl, Hynek)

Česká Třebová po skalpu Ježků přijela do Poličky připravená. Dobrý pohyb a důraz dělal domácím potíže. Kometa se v první třetině hledala. Smekalovi dokonce v jedné situaci propadl míček za záda, ale Hejtmánek jej zachytil. Ve druhé třetině měla Kometa čtyřminutovou přesilovku, ale výborný Sterenčák likvidoval všechny šance. Poté začal Lokomotiva vytahovat růžky. V čase 23:52 dorážel v přesilovce Zahálka a hosté těsně vedli. Domácí si v poslední třetině vytvořili velký tlak, který přinesl vyrovnání po průniku Tobiáše O., který dostal skvělý pas od Augustina. Česká Třebová se v poslední patnáctiminutovce spíše bránila, Kometa dostala za aktivitu dobrý odraz, se kterým si mezi kruhy poradil Filip Štefka.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Zajímavý zápas a vydřené vítězství. Třebová hrála obětavě a je vidět, že se zlepšuje každým zápasem. Musím kluky pochválit, že hráli trpělivě, a nakonec otočili nepříznivý stav v náš prospěch. Měli jsme asi víc střeleckých možností než soupeř, ale zoufalou mušku, a tak můžeme být šťastní, že nám tam přeci jen dva kousky spadly. Soutěž je celkově velmi vyrovnaná a každý zápas se na body nadřeme, to už do konce základní části asi jinak nebude."

KOVO se potrápilo s Čamlíky, ti brali aspoň bod

TJ KOVO Praha – HBC Malenovice 3:2pp (1:1,1:1,0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Poulíček (Zeman Mi.), 17. Pátek (Zeman Ma., Ferfecki), 50. Vršecký (Lachman) – 9. Brázdil J. (Lečbych, Brázdil M.), 19. Bureš

Domácí začali lépe v první třetině, když poslal KOVO do vedení Poulíček. Malenovice nehrály špatně, a tak rychle vyrovnaly v 9. minutě. Na správném místě stál Jan Brázdil. Poté však hosté faulovali, a tak přesně v přesilové hře mířil Pátek. Avšak domácí se nepoučili a o vedení opět přišly. V čase 18:13 vyrovnal Bureš. Poté branka do konce základní hrací doby nepadla. Vyrovnané klání rozhodl 15 vteřin před koncem prodloužení Vršecký.

HBC Malenovice (trenér Adam Kovařík): „V zápase jsme chtěli potvrdit výkon z prvního jarního zápasu, což se i přes první inkasovanou dařilo. Soupeře jsme dokázali napadat a efektivně narušovat jejich výstavbu hry. Když pominu jeden soupeřův únik pět minut před koncem třetí třetiny, tak jsme soupeře do větších šancí nepouštěli. Řekl bych, že od konce druhé třetiny jsme byli lepším týmem. Je velká škoda, že jsme přes velké množství vyložených šancí vedoucí gól nevstřelili. Velký potěšením je herní projev a nasazení mužstva, jak už kolega říkal po zápase s Poličkou. Pokud budeme nadále pokračovat v nastoleném trendu a přístupu, tak vítězství přijdou.“

Ježci deklasovali Buldoky 7 góly

Ježci Heřmanův Městec – HBK Bulldogs Brno 7:2 (1:0,2:0,4:2)

Branky a nahrávky: 13. Šmíd (Macenauer), 16. Macenauer, 29. Šmíd (Böhm), 31. Pilař T. (Kachlík), 36. Běloušek (Pilař T.), 42. Pilař J. (Kozel, Novelinka), 43. Pilař T. (Pecina, Pilař J.) – 36. Baláč (Vodvárka), 44. Vodvárka (Emmer, Dmytryszyn)

První třetina se odvíjela hlavně od tempa Ježků, kteří na Makaru tlačili, ale ten kapituloval až ve 13. minutě, kdy sám před brankou stál Šmíd, který našel skulinu mezi betony. Brnu se nedařilo ani v prostředním dějství, protože po nevyužité přesilovce se po důrazu do šance dostal Macenauer, který navyšoval náskok. Buldoci měli nějaké šance, avšak třetí branka padla do jejich sítě. V poslední periodě si domácí zápas pohodově hlídali, přičemž přidali čtyři branky. Buldoci jenom kosmeticky upravovali.

Ježci Heřmanův Městec (asistent trenéra Lukáš Vajda): "Říct, že jsem nevěřil ve výhru, to bych vám lhal. Víme o síle soupeře, ale také umíme na ně zahrát. Překvapením bylo, že se snažili hrát útočně a snažili se presovat už v naší obrané třetině. Jenže paradoxně nám tenhle styl svědčil daleko více. Brněnští se snažili vyvíjet víc tlak na rozhodčí, než na naši branku, a když už v pásmu byli, tak jsme jejich snahy dobře bránili. Škoda, že Sýňa (brankář Lukáš Synek – pozn. red.) neudržel čisté konto, ale i tak byl opět pevnou oporou týmu. Kluci předvedli jednoduše koncert, na který se dalo dívat. Kaňkou na tom všem bylo zranění Pepy Macháčka, který zápas pro poraněné kolene nedohrál, snad se brzy vrátí zcela zdráv. Soupeři přejeme hodně štěstí do další fáze ligy a my se již plně soustředíme na Kovo Praha."

Blatná uspěla v jihočeském derby a Suchdol se v tabulce dotáhla

TJ Blatná Datels – SK Suchdol nad Lužnicí 4:2 (2:1,0:1,2:0)

Branky a nahrávky: 13. Braun (Michálek, Duchek A.), 15. Maňaska (Šlehofer), 37. Maňaska (Vinter), 43. Braun (Matoušek) – 5. Pavlík, 30. Pavlík (Tácha)

Od souboje Datlů a vedoucího ze Suchdola nad Lužnicí se dal čekat dobrý hokejbal. Vyrovnaný souboj a bezbrankový stav trvaly do 5. minuty, v níž v oslabení Blatná neuhlídala Pavlíka. To samé se uskutečnilo na druhé straně v čase 12:38, kdy se prosadil Braun. Blatná dokonce dala gól do šatny, když se perfektně trefil Maňaska. Suchdol se natahoval ve druhé třetině na vyrovnání, a to nakonec přišlo pět vteřin před druhou sirénou. V poslední třetině opět rozhodla početní výhoda, kdy se podruhé v zápase trefil Maňaska. Vše pečetil Braun čtvrtým gólem.

V boji o play off se dařilo více Pedagogu než Bubákům

TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice – HBC Nové Strašecí 4:2 (1:1,2:0,1:1)

Branky a nahrávky: 7. Neruda (Štěpánek Ji., Štěpánek Ja.), 26. Neruda (Štěpánek Ja., Štěpánek Ji.), 30. Zelenka (Malecha, Bárta O.), 31. Malecha (Bárta O., Zelenka) – 2. Lev (Drechsler, Kmeť), 40. Samšuk (Lev)

Vstup do utkání zachytili hosté, kteří rychle vedli po zásluze Lva. Od toho gólu měli Středočeši další šance, ale ty nebyly proměněny. Od půlky první třetiny přebrali aktivitu Pedagogové se svou nepříjemnou taktikou. Neruda vyrovnával v 7. minutě. Postupem druhé periody svou druhou možnost využil opět Neruda, který tak poslal Jihočechy do vedení. Nové Strašecí nehrálo ideálně, ale i tak mohlo vyrovnat. To se nestalo, protože na 3:0 navýšil Zelenka. Špatný vstup do poslední části zápasu znamenal vedení 4:1 po gólu Malechy. Samšuk pouze snižoval, ale příliš pozdě.

Vyrovnané klání Keltů a Vlčí smečky rozhodlo prodloužení

SK Kelti 2008 - Vlčí smečka Ústí nad Labem 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Hrabár (Rozenberg) - 16. Gottfried, 46. Zdvořáček M. (Zdvořáček P.)

Takticky svázané utkání mezi domácími a Vlčí smečkou bylo od počátku velmi vyrovnané. Střelecky navrch měli Kelti, kteří šli zaslouženě do vedení po gólu v přesilové hře. Vlčí smečka ale hrála chytře, přičemž rychle vyrovnala ve druhé části hry. Gól do konce základní hrací doby nepadl, i když mohl. Oba brankáři se činili, avšak kapituloval ten domácí po krásné akci M. a P. Zdvořáčků.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Vlčí smečka proti nám sehrála taktický výborně zvládnuté utkání, které vyšperkoval svým výkonem výborně chytající brankář Řehoř. Náš Lain se však také činil, a tak přes řadu šancí byl stav v základní hrací době jen fotbalový - 1:1. Řekněme si však, že náš výkon měl řadu much a hosty jsme nedokázali dostat pod takový tlak, pod jaký jsme chtěli. Zápas nám tak nějak protekl mezi prsty a bod navíc získal po krásné akci v prodloužení soupeř."