Datlové se dostali do čela díky výhře Ježků! Souboj o play off vrcholí

Sedmizápasové kole v 1. Lize bylo velmi zajímavé. Přineslo několik vyrovnaných, ale i důležitých výsledků. Ty totiž zamíchaly tabulkou, v níž se například měnil vedoucí celé soutěže. Česká Třebová těsnou výhrou nad Kelty pomýšlí ještě na předkolo play off. Co dalšího se během minulého víkendu událo?

Pátek 29. března 2024

Buldoci těsně přetlačili Bubáky

HBK Bulldogs Brno – HBC Nové Strašecí 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Střely na branku: 26:27, Vyloučení: 1:1, Přesilovky: 1:1, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 27

Branky a nahrávky: 3. Emmer (Kliment), 21. Vodvárka (Nazad), 44. Dmytryszyn (Emmer, Nazad) – 4. Lev L. (Kmeť), 44. Běloušek (Kmeť, Lev L.)

Vyrovnaný páteční duel začal lépe pro domácí, kteří šli rychle do vedení. Ve třetí minutě neobsazeného Emmera našel Kliment a Buldoci vedli. O minutku později dobře napadající Kmeť vyslal do úniku Lva, který se kličkou nemýlil. Šance se začaly vyskytovat na obou stranách, ale do čase 20:33 byl klid. Nedobré vyhození hostů zachytil Nazad, který ještě našel Vodvárku. Posléze hra plynula, přičemž Brno bylo aktivnější, avšak to se projevilo až v předposlední minutě zápasu, když se do šibenice trefil Dmytryszyn. Po oddechovém čase to ale Bubáci nevzdali. V útočném pásmu ještě vyhráli vhazování a snížili, ale Brno si vítězství nenechalo vzít.

Sobota 30. března 2024

Blatná si odvezla z Mladé Boleslavi pohodovou výhru

HBC Tygři Mladá Boleslav – TJ Blatná Datels 3:6 (2:2,1:2,0:2)

Branky a nahrávky: 13. Malina (Šindelář, Řípa T.), 13. Šíma (Müller, Němeček), 22. Malina (Šindelář, Řípa T.) – 9. Vinter, 10. Matoušek (Braun), 23. Vinter (Šlehofer), 26. Vinter (Šlehofer, Šíp), 44. Vinter (Maňaska), 45. Braun (Duchek)

Vicemistr z Blatné se v prvních minutách zahříval, ale i přes úvodní komplikace šli Datlové do dvoubrankového vedení. Nejdříve se prosadil Vinter a hned na to Matoušek. Ale Malina se Šimou rychle vyrovnali, a to ve stejné minutě. Po první periodě to tak bylo 2:2. Ve druhé třetině Tygři dokonce skóre otočili, ale Vinter dvěma góly dokončil hattrick a překlopil misky vah na stranu hostů. Datlové navíc odehráli pětiminutovou přesilovku, kdy Číhala bodnul svého soupeře holí. V poslední třetině se hrálo značně opatrně, ale v čase 43:45 čtvrtou brankou o třech bodech rozhodl Vinter.

Sobota 31. března 2024

Blatná v repríze finále proti Kometě uspěla v nájezdech

SK Kometa Polička – TJ Blatná Datels 1:2ss (0:0,0:1,1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 41. Tobiáš O. (Korec) – 25. Braun (Vinter, Michálek), 50. Braun (rozhodující nájezd)

Repríza loňského finále započala jednoduchou taktikou hostů, kteří po celý zápas spoléhali na své loby. To domácím dělalo menší problémy, avšak se z nich vždy dostali. Koubek v první třetině neměl tolik práce jako Šupík, a tak se zápas bez branek překlopil do druhé perioy. V té již udeřila Blatná v přesilové hře, kdy poličská čtyřka byla příliš rozlítaná. Braun zakončoval do prázdné klece. Poté se domácí drali za vyrovnáním, které nakonec přišlo ve 41. minutě. Vyostřený zápas plný emocí došel až do nájezdů, kdy šťastnou trefou rozhodl Braun.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): "Potřebujeme bodovat, takže úplně spokojení nejsme, v utkání jsme pokazili velké množství přihrávek. To nás brzdilo v naší útočné snaze. Čeká nás několik rozhodujících zápasů, tak k nim musíme přistoupit zodpovědně.“

Lokomotiva vykřesala naději pro play off proti Keltům

TJ Lokomotiva Česká Třebová – SK Kelti 2008 5:4 (2:3,2:0,1:1)

Branky a nahrávky: 7. Válek (Faltejsek), 12. Škeřík (Švec), 23. Faltejsek (Kříž), 24. Pirkl (Smutný, Zahálka), 31. Válek (Švec) - 1. Kohout Martin (Hrabár), 4. Procházka, 8. Kurhajec (Patzenhauer), 35. Hrabár (Kohout Marek)

Po 8 vteřinách Středočeši vedli 0:1 po souhře Hrabára s Kohoutem. Po čtyřech minutách to nevypadalo pro domácí vůbec dobře, protože Procházka přidal další branku. Válek v čase 06:50 snižoval, ale o minutu později Kelti vedli opět o dvě branky. I tak se do kabin odcházelo za stavu 2:3. Ve druhé periodě se aktivita překlopila na stranu domácích, kteří dvěma góly zaslouženě vedli 4:3. Rychlý gól na počátku třetí třetiny z hole Válka rozhodl o výhře Lokomotivy, protože Kelti se zmohli jenom na snížení.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Začátek zápasu v Třebové byl z říše snů. Rychle jsme se dostali do dvoubrankového vedení, jenže to nás asi trošku ukolébalo. Domácí do konce druhé třetiny průběh otočili, my nebyli schopni vrátit se ke hře zkraje utkání, a naopak soupeře vlastními chybami podporovali v jeho snažení. Ve třetí části pak domácí ještě navýšili po několika šťastných odrazech. Nám se podařilo už jen snížit a velký tlak jsme v gól nepřetavili. Nezbývá než zkousnout porážku, kterou jsme si z velké části svojí naivitou a chybami prohráli sami."

Vlčí smečka si na zlínském výjezdu poradila

HBC Malenovice – Vlčí smečka Ústí nad Labem 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Brázdil M. (Hruboš), 34. Nohál (Kalivoda, Hruboš), 35. Hruboš (Nohál) – 6. Navarra R., 24. Jejkal (Strnad, Rus), 28. Zdvořáček P. (Zdvořáček M., Polata), 30. Jejkal, 39. Zdvořáček P. (Navarra R., Zvořáček M.)

Zápas začal dobře pro domácí, kteří se v 5. minutě prosadili po buly. Jenže netrvalo dlouho a hosté vyrovnali. Poté se aktivita překlopila na stranu Vlčí smečky, která během druhé třetiny otočila vývoj zápasu a vedení 1:4 si už nenechal vzít. I když se Nohál a s Hrubošem snažili vyrovnat, tak ani dva po sobě jdoucí góly nepomohly. Vše uklidnil P. Zdvořáček druhým gólem na 3:5.

HBC Malenovice (asistent trenéra Jaromír Hanela): „Hráči zápas odmakali a odjezdili, s tímhle jsme spokojeni. Navíc se ukázalo, na čem je potřeba pracovat, což je hlavně bránění v oslabení, kde jsme daleko od sebe a dostáváme se pro mě až do nepochopitelných prostorů. Dále naše přesilové hry, které máme tragické. Pak tam taky byla určitá herní nedisciplinovanost, ale to jsme si vyříkali. Opět můžeme říct, že ve hře 5 na 5 jsme nepropadli a tam jsme si zápas neprohráli.“

Přestřelku v Heřmanově Městci Suchdol nezvládl

Ježci Heřmanův Městec – SK Suchdol nad Lužnicí 7:5 (5:3, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Böhm (Šmíd), 3. Šmíd (Macenauer), 5. Šmíd (Macenauer, Běloušek), 12. Hejl (Novelinka), 15. Pilař J. (Kachlík, Pilař T.), 26. Šmíd (Běloušek, Macenauer), 29. Pilař J. (Pilař T.) – 11. Tácha (Pavlík), 12. Dráb (Kovárník, Laurinc), 15. Pavlík (Kalát, Kovárník), 18. Kalát (Tácha), 27. Kovárník (Kalát)

Velmi ofenzivní hokejbal musel v Ježkárně bavit, a to hlavně domácí. Ti vedli po 20 vteřinách 1:0. Janák posléze kapituloval proti Šmídovi, který v 5. minutě přidal druhou branku. Jenže Suchdol pokračoval ve své trpělivé hře, která se vyplatila Táchovi, který střelou snižoval. Jenže po této brance zvedal ruce nad hlavu Hejl, ale góly Drába a Pavlíka přinesly výsledek 4:3. Gól do kabiny ale ještě v první třetině zajistil domácí J. Pilař. Ve druhé třetině se v gólech pokračovalo. Kalát stál na správném místě a dal čtvrtou branku Jihočechů. Ale Šmíd ve 26. minutě dokončil svůj hattrick. O pár minut později však Kovárník opět snížil. Bratři Pilařové ale pro Ježky zajistili dvoubrankové vedení. Poslední perioda nabídla šance, ale už gól nepadl.

Ježci Heřmanův Městec (asistent trenéra Lukáš Vajda): „To byl zápas. 10 střel = 5 gólu, to se jen tak nevidí. Obranná hra byla dnes malinko horší. Hráli jsme však velmi dobrý útočný hokejbal. Skvělý zápas odehrál Lubomír Menc, který od začátku byl velmi aktivní, a to jak na hřišti, tak i na střídačce. Spokojenost tak je veliká, ale nesmíme usnout na vavřínech a opít se touto vlaštovkou, protože do play off chceme jít z co nejlepší pozice."

KOVO prohrálo s Tygry rozdílem 4 branek

HBC Tygři Mladá Boleslav – TJ KOVO Praha 5:1 (1:0,2:1,2:0)

Branky a nahrávky: 7. Lhota (Malina, Šindelář), 20. Malina (Šindelář), 29. Lhota (Řípa T., Pišinger), 36. Málek (Müller, Šindelář), 38. Bajer (Číhala) – 28. Drobník (Ježek, Číž)

Středočeské derby bylo v režii Tygrů od samého počátku. Lhota poslal Tygry do vedení v první třetině, přičemž Malina ve 20. minutě zajistil druhou branku. Drobník posléze snižoval, ale Lhota druhou brankou navrátil domácím dvoubrankové vedení. Poté přišly ještě dva góly z pohledu Mladé Boleslavi.