Všechny celky pocítily výhru! Semifinále 1. Ligy vyrovnané

Během uplynulé soboty a neděle se rozehrálo semifinále v 1. Lize, v níž do Blatné cestovali Tygři z Mladé Boleslavi. Na Palmovce se proti KOVU představila Vlčí smečka z Ústí nad Labem. V prvním hracím dni se radovali domácí, v neděli zase hosté.

Sobota 18. května 2024

Datels otočili první zápas v poslední třetině, druhý zápas ovládli Tygři

TJ Blatná Datels – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)

Střely na branku: 33:21, Vyloučení: 4:4, Přesilovky: 4:3, Využití: 1:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 385

Branky a nahrávky: 11. Braun (Michálek), 37. Vaníček (Michálek), 38. Matoušek (Michálek, Kafka), 42. Braun (Fiala, Vaníček) – 17. Marušinec (Šindelář, Erben), 18. Šindelář

Sobotní duel v Blatné začal opatrně, kdy se týmy spíše oťukávaly. Tygři ale vsadili na hluboký forčekink, který byl doplněn dobrým blokem ve středním pásmu. Ale přes ten prošel v 11. minutě Braun a Datli uklidnil. Domácí však po první přestávce dvakrát inkasovali. Po menší nekoncentraci snižoval v čase 16:07 Marušinec a o minutu později z přesilovky pálil Šindelář. Středočeši drželi těsné vedení až do půlky třetí třetiny. V ní pocítili silnější tlak Blatné, která vyrovnala v početní výhodě. Pár vteřin po vyrovnání blatenský stadión vybuchl, protože Matoušek dorážel ze vzduchu Michálkovu střelu. Mladá Boleslav se připravovala na závěrečné snažení, ale ve 42. minutě Braun dal čtvrtý gól domácích. Hosté to ještě zkusili bez brankáře.

TJ KOVO Praha – Vlčí smečka Ústí nad Labem 5:4 pp (2:0, 1:1, 1:3 – 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Chlapík, 12. Číž (Kupf), 28. Kupf (Číž, Tóth), 39. Šmerha (Fluxa), 47. Lachman (Votýpka) – 18. Zdvořáček M. (Baxa, Gottfried P.), 38. Strnad (Faigl, Zdvořáček M.), 44. Tůma (Gottfried D., Zajan), 45. Singer (Zdvořáček M.)

Domácí prostředí hrálo pro Prahu, která víceméně kontrolovala průběh zápasu. Chlapík otevřel skóre série v čase 10:59 a o 22 vteřin později se první duel vyvíjel lépe pro domácí. Číž zajistil druhý gól. Hosté ale trpělivě čekali na své šance a jednu z nich ve druhé periodě využil Martin Zdvořáček a Vlčí smečka měla domácí na dostřel. Avšak postupem druhé třetiny Kupf mířil přesně v přesilovce. Na začátku třetí třetiny přišla komplikace na straně KOVA. Adam Chlapík dostal za vysokou hůl 5+OK. Tři minuty se domácí bránili bez problémů, ale v čase 35:37 šel na trestnou ještě Lachman a byla z toho dvojnásobná přesilovka pro Ústečany. Ti ji okamžitě využili a opět stáhli náskok soupeře. Ten ale o minutu později znovu udeřil. Na tabuli svítilo skóre 4:2, ale v poslední minutovce přišel další faul Lachmana, který Vlci potrestali. Za velkou snahu navíc došlo k vyrovnání z hole Singera. David Lachman však své chyby napravil rozhodujícím gólem.

Vlčí smečka v prvním zápase na KOVO nestačila, ve druhém dominovala

Neděle 19. května 2024

TJ Blatná Datels – HBC Tygři Mladá Boleslav 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 31. Vaníček (Kovářík), 33. Michálek (Matoušek, Vaníček) – 11. Lhota (Marušinec), 16. Lhota (Malina), 18. Jágr (Hnátek), 30. Lhota (Marušinec), 34. Šíma, 40. Lhota (Jágr, Bydžovský)

Ve druhém klání naopak gólově lépe začala Mladá Boleslav, která předvedla skvělý výkon, kdy se snažila hlavně blokovat střely. Jako první se mezi střelce zapsal Lhota. Stejný borec po první patnáctiminutovce využil přesilovou hru 5 na 3. S Datly to šlo z kopce i nadále. Pokračující početní výhodu ještě potrestal Jágr, přičemž poté přišly důležité chvíle. Tygři se mnohdy museli bránit dlouhou dobu ve čtyřech, ale vše zvládli. Nakonec 21 vteřin před druhou sirénou hattrick dovršil Lukáš Lhota. Domácí hokejbalisté na začátku třetí třetiny ale využili situaci 5 na 3 a další přesilovku, čímž snížili na 2:4. Netrvalo dlouho a časové momentum Datlů bylo pryč. Pátý gól dal v oslabení Šíma, což rozhodlo druhý zápas série. Kosmeticky ještě upravil Lhota.

TJ KOVO Praha – Vlčí smečka Ústí nad Labem 1:7 (1:2, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Šmerha (Fluxa) – 2. Zdvořáček P. (Zajan), 14. Faigl (Navarra Ro.), 17. Zdvořáček P. (Navarra Ro., Gottfried P.), 18. Zdvořáček M. (Navarra Ro., Faigl), 21. Baxa (Gottfried D., Singer), 30. Strnad (Gottfried D., Zajan), 32. Zdvořáček P. (Navarra Ro.)

Druhý duel začal úplně jinak. Otěže zápasu od začátku měli ve svých rukou Severočeši, kteří po minutě a půl skórovali. I když odpověď přišla ještě v prvních 15 minutách, tak vyrovnávací gól Šmerhy nic neznamenal, protože ve stejné minutě se mezi střelce zapsal Faigl. Druhou třetinu naprosto ovládla Vlčí smečka, která dala čtyři branky, což zápas zcela rozhodlo. Ústečané dokonce dali Ústečané dokonce dali 2 góly v početní výhodě. Vítězství zakončil Petr Zdvořáček gólem v oslabení, který přišel v čase 31:58. Poté si Vlci vše pohlídali.