Piráti nastříleli Hostivaři deset branek, o den později však těsně podlehli Letohradu

Extraliga mužů se o víkendu prezentovala šesticí zápasů, z nichž většina přinesla jasné výsledky. Nejvyrovnanější bylo jediné nedělní utkání, ve kterém Hradec hostil Letohrad. Hostující celek tahal po většinu času za kratší konec, ale nakonec to byl on, kdo zvítězil v samostatných stříleních!

HBC Kladno vs. TJ KOVO Praha 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Hrabár (Pražák, Špaček), 14. Barnošák (Kamenář), 17. Barnošák (Dědič, Prokop), 25. Procházka (Dědič), 30. Procházka (Prokop, Dědič), 31. Prokop (Barnošák, Dědič) – 22. Krištof (Kočka), 32. Winter (Pátek).

Střely: 31:15, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0, diváků: 54.

První utkání se odehrálo již ve středu, kdy KOVO vyrazilo na kladenské hřiště. Domácím se povedla hned první třetina, kterou vyhráli 2:0. Na třetí zásah Kladna zvládlo KOVO odpovědět a snížilo tak svoji ztrátu. Další branku ale přidalo až za nepříznivého stavu, kdy už pouze korigovalo výsledek na konečných 6:2.

HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice vs. TJ KOVO Praha 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Filip (Bílý), 21. Česák (Vlasák), 25. Česák, 27. Kohoutek (Moravec L.), 45. Janeček (Strouhal) – 2. Kupf (Kyclt, Krištof), 24. Kupf (Krištof, Pátek), 34. Krištof (Bydžovský).

Už v pátek zavítalo na pardubické hřiště KOVO. Hosté se ujali jako první ve druhé minutě vedení, ale na úvodní branku Autosklo velmi rychle odpovědělo. Potřebný náskok si tak domácí vytvořili v prostřední části, kdy se dostali do dvoubrankového vedení, které nakonec rozhodlo. Také třetí třetina totiž přinesla vyrovnaný průběh a skončila 1:1. Ve prospěch domácích tak rozhodlo odskočení ve druhé patnáctiminutovce.

HBC Kladno vs. HBC Plzeň 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Kamenář (Procházka, Barnošák), 39. Schnaubelt (Kohout, Arlt), 40. Barnošák (Procházka), 42. Barnošák (Procházka).

Druhou výhru během jednoho týdne slavilo Kladno, které se představilo před vlastními diváky proti Plzni. Fanoušci si museli na branku počkat až do druhé třetiny, kdy se do vedení dostalo díky Vítu Kamenářovi Kladno. Plzeň vyslala na domácího brankáře pouze deset střel, z nichž ani jedna svůj cíl nenašla. Kladno naopak přidalo ještě ke konci zápasu další tři přesné zásahy a došlo si pro jasné vítězství.

Gól Milana Schnaubelta po ukázkovém úniku. Zdroj fotky: fcb HBC Kladno.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Hostivař 10:4 (6:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Černý (Doležal), 2. Svoboda (Březina), 6. Šimůnek (Krejčík), 12. Březina (Lux, Jiřík), 12. Černý (Doležal, Krejčík), 13. Bacovský (Král, Novák), 26. Svoboda (Březina, Lux), 29. Lux (Jiřík), 38. Krejčík (Šimůnek, Černý), 39. Bacovský – 25. Zyta (Kucharčík), 27. Čejka (Lhota), 43. Malina (Čejka, Kubeš), 44. Zyta (Kucharčík, Kubeš).

Hned deset branek se podařilo vstřelit hradeckým Pirátům, kteří hostili Hostivař. Domácí začali výborně již od první minuty, kdy se prosadil Daniel Černý. Do první sirény přidal Hradec dalších pět branek a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Hostivař však zbraně nesložila a ve zbytku utkání srovnala se soupeřem krok. Ztráta už ale byla dost velká na to, aby mohli hosté utkání ještě zdramatizovat. Do listiny střelců se zapsalo hned sedm hráčů Hradce.

HC Kert Park Praha vs. TJ Snack Dobřany 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Zvonek (Wróbel, Rozenberg), 11. Dulava (Fejfar), 21. Fejfar (Kruček M., Laurinc), 22. Danko (Laurinc, Šperl), 25. Laurinc (Kruček J., Wróbel), 27. Kovář (Kruček M., Fejfar), 38. Kruček J. (Kruček M., Zvonek) – 14. Truchlý (Šlehofer, Malecha), 33. Malecha (Šlehofer, Bárta).

Jasnou výhru slavil Kert Park, který utkání rozhodl v prostřední části. Na první dva přesné zásahy domácích dokázaly Dobřany ještě odpovědět, ale druhá část byla celá v režii Kert Parku, který odskočil na rozdíl pěti branek. Hosté v závěrečné patnáctiminutovce snížili zásluhou Matyáše Malechy, ale poslední slovo měl opět pražský celek, který stanovil skóre na konečných 7:2.

HBC Hradec Králové 1988 vs. SK Hokejbal Letohrad 4:5 ss (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Březina (Jířík, Svoboda), 16. Krejčík (Fanderlík), 22. Bacovský (Novák), 25. Bacovský (Novák) – 20. Štefka (Věchet, Bečka), 22. Halbrštát (Štefka), 24. Řehák (Věchet), 40. Halbrštát (Faltus, Štefka), 50. Štefka.

V neděli bylo v Extralize mužů k vidění pouze jedno utkání, které však přineslo pěknou podívanou a týmy se nakonec o body podělily. Hned sedm branek se vtěsnalo do prvních pětadvaceti minut. Zkraje druhé třetiny se Hradec ujal dvoubrankového vedení, na které dokázal Letohrad zareagovat. Na první branku Filipa Štefky však opět odpověděli domácí, kteří si vzali svoje vedení zpátky. Hostující celek se ale nevzdával a ve čtyřiadvacáté minutě bylo vyrovnáno. Byl to ale opět Hradec, kdo se dostal díky druhému přesnému zásahu Jana Bacovského do vedení. Letohrad však i tentokrát vyrovnal a nakonec to byl on, kdo bral po samostatných stříleních o bod více.