Obrat znamená mečbol! Karviná je po druhém vítězství krok od extraligy

Zatímco většina týmů CROSSDOCK Extraligy hokejbalu má již volno, v první lize v současné době zuří finále druhé nejvyšší soutěže. Ve druhém finálovém duelu Jihlava na horké půdě Karviné dvakrát vedla, ani v jednom případě se jí ale náskok udržet nepodařilo a na to trestuhodně doplatila.

Domácí dokázali zvrátit nepříznivý stav, podruhé doma zvítězili a jsou již jen krůček od postupu do nejvyšší soutěže!

Zaskočená Karviná dvakrát inkasovala

Sobotní střetnutí přineslo v Karviné skvělou podívanou, již v první třetině viděli fanoušci šest branek, z nichž hned čtyři padly do sítě Jihlavy. V odvetě ale byla situace jiná. V první třetině předvedla Jihlava skvělou defenzivní partii, v rámci které držela plán v podobě trestání rychlými protiútoky. Nejprve jeden takový po lobu proměnil přesnou střelou ze samostatného úniku Jan Střecha, chvíli na to navýšil vedení hostí Petr Danko. Domácí se dokázali soupeři v první části herně vyrovnat, gólově však nikoliv.

Brzké vyrovnání Jihlavské nesrazilo

Karviné naopak naprosto dokonale vyšel vstup do prostřední periody. Hrdinou úvodních okamžiků se stal Vladimír Luka, který nejprve přesně mířenou ranou v přesilové hře snížil, o dvě minuty později prchl obraně hostí a v souboji s brankářem Filipem Kochem si věděl rady. Jihlava velmi rychle přišla o těžce vypracované vedení, ve 27. minutě si ho však vzala nazpět. Dobrého důrazu před brankou využil Ondřej Jobák, který dotlačil míček za záda Lukáše Smolky. Ježci se tak znovu dostali do vedení, které si nesli i do závěrečné patnáctiminutovky.

Velkolepý obrat rozhodl, Karviná má mečbol

Jihlava ale nepočítala s nástupem, který domácí předvedli právě v úvodu třetího dějství. Během chvíle totiž prostřelili jihlavského gólmana Martin Pala mladší a Martin Vašek, kteří po minutě na hřišti strhli poprvé v utkání vedení na stranu Karviné! Domácí pokračovali v silném tlaku, nastřelili dvě tyčky a měli otěže utkání rázem ve svých rukou. Jihlavští se přesto ve zbytku třetího dějství snažili o  vyrovnání, další trefa z hokejky Martina Paly mladšího a gól Radka Pořízka při vlastním oslabení je ale srazily do kolen.

Karviná nakonec dotáhla duel do vítězného konce v poměru 6:3 a je již jen jedno vítězství od postupu do extraligy, Jihlava naopak jednu porážku od baráže proti celku TJ KOVO Praha.

----------------------------------------------------------------------------------------

HbK Karviná vs. SK Jihlava 6:3 (0:2, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 20. Luka (Rosůlek L.), 22. Luka (Sladký), 31. Pala ml. (Pilch, Rosůlek J.), 32. Vašek (Diviš, Farský), 37. Pala ml. (Řehořek, Pořízek), 43. Pořízek (Rosůlek J.) – 2. Střecha (Šerý), 9. Danko (Střecha), 27. Jobák (Smutný, Střecha).

HbK Karviná: Smolka – Pilch, Růžička, Zaremba, Liboska, Vašek, Sladký, Kalus - Mikeš, Rosůlek J., Pala ml., Pořízek, Rosůlek L., Pacas, Luka, Diviš, Farský, Konečný, Řehůřek, Regec, Mileš.

SK Jihlava: Koch F. – Homola, Koch J., Semrád, Šerý, Jiskra, Vilímek, Matějka - Danko, Střecha, Brázda, Smutný, Jobák, Vávrů, Hlavatý, Růžička, Bohatý.

Stav série: 2:0 (6:3, 6:3).