Polička doma stoprocentní, po druhé výhře je krok od titulu

Velmi sledované finále 1. Národní hokejbalové ligy má za sebou úvodní dva zápasy! Kladenský Jungle Fever nedokázal ve východních Čechách ani jednou zvítězit a před vlastními fanoušky bude o následujícím víkendu odvracet hrozbu definitivního konce.

Naopak Kometa Polička již je jen krůček od titulu ve druhé nejvyšší soutěži!

2. zápas finále play off 1.NHbL:

SK Kometa Polička vs. Jungle Fever Kladno 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Havlík (Kašpar), 19. J. Tobiáš (Grubhoffer, Havlík), 38. Schauer (D. Hejtmánek), 45. Schauer – 5. Hildebrand (Arlt), 23. Pavlík.

Sestava Poličky: Novák – Geba, Havlík, Anýž, Dvořák, Adamec, Hejtmánek J. - Hnát, Štefka F., Holec, Kašpar, Schauer, Štefka M., Grubhoffer, Hejtmánek D., Hubáček, Tobiáš J.

Sestava Kladna: Solar (Holeček) – Čermák, Voráček, Sikora, Piešťanský, Mareš, Pavlík, Sýkora – Rezek, Jůzek, Vosyka, Javůrek, Eitler, Schnaubelt, Opata, Gengel, Hildebrand, Řebík, Karas, Pilný, Prajzler.

Stejně jako v prvním zápase finálové série, i tentokrát začali lépe hokejbalisté z Kladna. Již v páté minutě první třetiny se jim podařilo dostat míček za brankáře Nováka, když se šťastným střelcem stal Jakub Hildebrand. Z náskoku se ale Jungle Fever příliš dlouho neradoval, po včerejší absenci si svůj první finálový start osladil vstřeleným gólem obránce Ladislav Havlík, který v závěru úvodního dějství srovnal stav zápasu na 1:1.

Ani v neděli nedokázalo Kladno rychlou branku přetavit v delší náskok, navíc v průběhu druhé patnáctiminutovky musel brankář Solar tahat míček zpoza svých zad podruhé. Spolupráci Havlíka s Grubhofferem dokončil Jiří Tobiáš, jenž poprvé v zápase poslal do vedení domácí Kometu. Ani v tomto případě ale vedení dlouho nevydrželo, Východočeši si nedokázali pohlídat obránce Davida Pavlíka, který přesným zakončením vyrovnal stav utkání podruhé.

O vítězi a zisku druhého bodu musela rozhodnout až třetí perioda. Mnohem lépe do ní vstoupila Kometa Polička, která se necelých osm minut před koncem dostala podruhé, a naposledy, do vedení. Hrdinou domácích se stal Roman Schauer, který prostřelil gólmana Solara a následně šestnáct vteřin před závěrečnou sirénou druhým gólem v utkání pečetil výhru Poličky do prázdné branky! Kometa zvládla obě finálová vystoupení na vlastním hřišti skvěle a v sérii hrané na tři vítězné duely vede již 2:0!