TJ Kovo Praha vítězem národní ligy Západ

1.NHbL - Západ - Až páté utkání rozhodlo, kdo bude vítězem letošního ročníku národní ligy skupiny Západ. V ryze pražském finále se proti sobě postavily týmy Kova a Ďáblové. Vítěz základní části TJ Kovo Praha v rozhodujícím utkání potvrdil více zkušenností, zvítězil 4:0 a slavil vítězství v soutěži.

Zároveň si tak zajistil účast v baráži o extraligu, která se bude konat za týden v Karviné.

TJ KOVO Praha - SK Ďáblové Praha --- KONEČNÝ STAV SÉRIE 3:2 (5:1, 2:3, 6:2, 2:4, 4:0)

Sobota 27.5.2012

TJ KOVO Praha - SK Ďáblové Praha 4:0 (2:0,1:0,1:0)

Střely: 42:47, vyloučení: 9:8, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

Branky: 12. Hnízdil (Štěpáník, Kovařík), 15. Fišer, 19. Hnízdil (Svoboda), 35. Košely

Utkání začalo velmi opatrně. Nikdo nechtěl udělat chybu a tak se hrála otevřená, ale bezpečná partie mezi pražskými týmy. Na začátku šesté minuty dal příležitost Ďáblům Fišer, když hloupě seknul protihráče. Ďáblové se usadili v pásmu a nebezpečně stříleli. Poté vyslali jednu špatnou nahrávku a bránící vyhodili. Pak následovala další špatná rozehrávka a už byl konec oslabění. V desáté minutě, kdy prvně fauloval Myslivec a hned po něm Kavalír, nabídl domácím přesilovku 5 na 3, která byla velice dlouha. To byla chvíle Čaneckého, který se proháčkoval před brankáře a jeho střela skončila pouze na břevně. Míček se odrazil a hosté šli do protiútoku, kde Čanecký fauloval a snížil počet hráčů na hřišti. Domácí hráli stále přesilovku ale už pouze 4 na 3. Kovařík šikovně našel Štepáníka, který pohlednou nahrávkou našel osamoceného Hnízdila. Ten poslal míček pod břevno přesouvajícího brankáře 1:0. Před koncem třetiny ukázal své hráčské dovednosti Fišer, který pomalu tekoucí střelou mezi nohy zvýšil na 2:0. V závěru třetiny pálil ještě Uher, Zelenka byl v bráně jistý!

Další třetina začala tvrdou hrou hostů a domácí si na to těžko zvykali. Ďáblové zvýšili obrátky a tlačili soupeře, v druhé třetině z ojedinělého útoku Svoboda předložil míček Hnízdilovi a už to bylo 3:0. Kovo se již mohlo stáhnout do pevné obrany a hrozilo především z rychlých brejků. Zelenka se skvěle hrající obranou nepouštěli do velkého tlaku a když už, míček se našel vždy ve výstroji golmana. Následovala série vzájemných i osobních vyloučení a tak se na hřišti vytvořilo více místa. Tuto možnost žádný z hráčů nevyužil.

Poslední třetina byla zahájena nešťastně, když Kovařík dostal trest za napadení a Ďáblové měli skvělou příležitost dostat se do zápasu. Další vyloučení následovali a tak se postupně hrály snad všechny možné výhody, nevýhody nebo rovné počty. V 35 minutě si Košely vzal míček vyjel zpoza brány a vymetl růžek Lainovi branky. Ďáblové se snažili dostat do zápasu rychlou odpovědí, ale v brance stál velký oříšek a tím byl Zelenka, který lapal i když se štěstím všechny šance hostujících hráčů. Malí kousek naděje pro Ďábly nastal, když fauloval Adam, jeho vyloučení nevyužili naopak šance měli spíše kováci, kteří si tak pohlídali závěr utkání.

zdroj: tjkovo-hokejbal.cz