Týmy na kluzkých hřištích uzavřely podzim, závěr se vydařil Hostivaři, Kovu i Suchdolu

Definitivní podobu podzimní tabulce dalo víkendové dvoukolo západní skupiny 1. NHbL, které se hrálo v mrazivém počasí většinou na hodně kluzkých hřištích. Podzimní král Olymp v sobotu sestřelil mostecké Pento, ale v neděli zaklopýtal doma proti CSKA Karlovy Vary.

Výborný závěr podzimu měl Suchdol, který získal šest bodů, plný zisk slavilo i pražské Kovo a Hostivař. Jungle Fever se překvapivým úspěchem v Novém Strašecí na poslední chvíli dostal před zimou z poslední pozice. Litice v sobotu vzdorovaly Kovu, když nakonec padly 1:0, v neděli pak schytaly nášup 9:0 proti Ďáblům. Oslabená rezerva Mostu utrpěla dva debakly se skóre 0:14.

Sobota:

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - HBC Pento Most B 8:0 (2:0,4:0,2:0)

Ani dvě kompletní řady nepostavilo béčko Penta na hřišti lídra soutěže. Torzo sestavy odehrálo odevzdaný zápas, ve kterém od začátku nemohlo myslet na body. Olymp si připsal výrazné vítězství, když dominovala především třetí útočná trojka Majerik - Čapek - Slanina. To ještě další šance pochytal gólman Penta Solar. Jeho konkurent v jindřichohradecké brance Janák si připsal druhou nulu v sezóně.

Střely: 47:12, vyloučení: 1:1, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

SK Suchdol nad Lužnicí - SK HBC CSKA Karlovy Vary 5:3 (2:1,0:2,3:0)

Suchdol odrazil útok Karlových Varů a v důležitém utkání zastavil jejich vzestup tabulkou. Domácí vedli 2:0, pak ale ukázali karlovarští hráči, že mají v závěru podzimu formu a otočili. Třetí část však znovu patřila jasně Suchdolu. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme, ale potom přišla nekoncentrovanost a soupeř otočil na 2:3. Do třetí třetiny jsme vlétli a i nám se ještě podařilo utkání otočit,“ popsal domácí kouč Stanislav Landa. Hráči CSKA tak nenavázali na dvě předchozí výhry a před zimou zůstali těsně pod hranicí postupu do play off na devátém místě.

Střely: 42:18, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

SK Ďáblové Praha - TJ Tatran Třemošná 3:5 (2:4,0:1,1:0)

Vše důležité si pražští Ďáblové a třemošenský Tatran vyříkali už v první třetině zápasu. Hosté nebyli výrazně lepší, ale byli produktivnější. V první části si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve zbývající půlhodině padlo už jen po brance na každé straně. Tatran ve druhé patnáctiminutovce vedení navýšil, domácí v závěru už jen jednou snížili. „Dobrou obranou hru týmu podpořila produktivní hra v útočné fázi. Výhru jsme si zasloužili, utkání bylo na těžkém terénu bojovné a v obou týmech byli asi rádi, že se nikdo nezranil,“ hodnotil kapitán Třemošné Petr Škarecký.

Střely: 29:24, vyloučení: 7:6, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Neděle:

SK Suchdol nad Lužnicí - HBC Pento Most B 6:0 (2:0,3:0,1:0)

Most oproti sobotě jen mírně posílil sestavu, takže nasadil dvě řady. Přesto nedokázal soupeři vzdorovat. Už v první třetině si Suchdol vypracoval slušný náskok, který ve třetí části ještě výrazně navýšil a zápas pohodlně dohrál. „Hráli jsme velice dobře, Most neměl nárok. Když jsme udělali chybu tak nás podržel brankář Hronek,“ chválil svůj tým trenér Jihočechů Stanislav Landa.

Střely: 49:16, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - SK HBC CSKA Karlovy Vary 2:1 ss (1:0,0:1,0:0)

Slabší chvilku si v posledním podzimním zápase vybral jindřichohradecký Olymp. Favorit hosty z Karlových Varů výrazně přestřílel, ale v koncovce se trápil. V první části šel do vedení, jenže další šance zůstaly bez využití. CSKA vyrovnávalo ve druhé třetině z přesilovky. Víc branek už v základní hrací době promrzlí diváci neviděli. „Poslední zápas povedeného podzimu se nám moc nepovedl, určitě ne výsledkově. Po vedoucí brance jsme již další nedokázali přidat ani z těch nejvyloženějších šancí, přitom jsme minimálně pětkrát zakončovali z brankoviště do prázdné branky. Hosté hráli naprosto bezstarostný hokejbal a v jedné z přesilovek dokázali vyrovnat,“ popisoval vedoucí mužstva Olympu Jaroslav Matějka. O tom, že v Jindřichově Hradci zůstanou aspoň dva body rozhodl až 16. nájezd, který proměnil Slanina.

Střely: 60:37, vyloučení: 5:8, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

TJ Kovo Praha - TJ Tatran Třemošná 5:1 (4:0,0:1,1:0)

Kovo mělo parádní vstup do zápasu a po první třetině, ve které domácí čtyřikrát gólově udeřili, bylo vymalováno. Tatran ve druhé části snížil, na víc ale v neděli neměl. Poslední slovo si vzali opět domácí. „Zaspali jsme úvod zápasu, který v podstatě rozhodl o dalším průběhu utkání. Domácí vyhráli zaslouženě a z mého pohledu jednoznačně dokázali svoji kvalitu,“ uznal kapitán Tatranu Petr Škarecký.

Střely: 35:13, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0