První ligu na východě vyhrály Sudoměřice, Opavu porazily 3:1

Byla to nesmírně vyrovnaná série. Všechny čtyři zápasy zápasy skončily rozdílem jediného gólu, třikrát dokonce musely rozhodnout až nájezdy. Šťastnější jsou nakonec Sudoměřice, které ve finále 1. ligy - východ porazily Opavu 3:1 na zápasy. V baráži narazí na Karvinou a Kovo.

Do třetího hracího dne vstupovala série mezi Sudoměřicemi a Opavou za nerozhodného stavu na hřišti právě v Sudoměřicích, které tak chtěly využít svého hřiště a soupeře poslat do kolen. Domácí vstoupili do sobotního klání lépe, dařilo se jim střelecky soupeře přehrávat a nakonec mohli být spokojeni s tím, když po patnácti minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 1:0. Oba celky hrály ve druhém finále velmi disciplinovaně, sudoměřičtí hokejbalisté byli dokonce jen jednou na trestné lavici, Opava se provinila čtyřikrát. V početních výhodách se ale ani jednomu z týmů nevedlo podle představ.

Ve druhém dějství se Sudoměřicím dařilo ještě o něco více, svůj náskok navýšily na dvougólový. Opava se na rozdíl jediného gólu zvládla přiblížit až v periodě poslední, více už ale nestihla. Sudoměřice tak vyhrály sobotní utkání 2:1, které jim před nedělní odvetou zajistilo kvalitní výchozí pozici a hlavně mečbol na postup do baráže o nejvyšší soutěž v České republice.

Čtvrté utkání série mělo velmi podobný průběh, tentokrát se diváci dočkali gólů již v první třetině. Řada přesilových her přinesla po jednom gólu na obou stranách a nerozhodné skóre. Střelecky na tom zase byly lépe Sudoměřice, jejich mírná převaha ale nebyla příliš vyjádřena na skóre. Duel nakonec došel až do prodloužení, ve kterém se čekalo na chybu na jedné či druhé straně. Nakonec se zlatého gólu nikdo nedočkal, o osudu celého finále rozhodly až samostatné nájezdy.

V nich se štěstěna usmála na Sudoměřice, které vyhrály 2:1 po nájezdech a odšpuntovaly tím obrovskou vlnu radosti. Podařilo se jim totiž udolat vítěze základní části a s jedním finálovým zaváháním postoupit až do baráže o extraligu. V ní se proti hokejbalistům ze Sudoměřic postaví Kovo Praha a extraligová Karviná.