Finále 1. ligy na východě rozhodovaly nájezdy: Opava - Sudoměřice 1:1

Bitva o titul i účast v baráži FORD CREDIT extraligy začala v 1. lize východní části, jenže po prvním víkendu je finálové série vyrovnaná. A oba duely musely rozhodnout až nájezdy - první vyhrála domácí Opava 3:2, druhou zase Sudoměřice 2:1.

Velkolepé finále se uskutečnilo prvními dvěma zápasy na hřišti v Opavě. Domácí vstupovali do série jako favorit, jelikož dlouhodobou základní část se jim podařilo vyhrát. Naopak Sudoměřice mohou ve finálovém souboji pouze překvapit, v úvodních dvou utkáních se jim to rozhodně povedlo. Úvodní utkání o sobotním odpoledni přineslo velmi vyrovnaný hokejbal, v prvních minutách se však i přesto více dařilo domácím hokejbalistům.

Na vedoucí branku se v Opavě příliš dlouho nečekalo, soupeř však dokázal velmi rychle odpovědět, a tak úvodní dějství vítěze nepoznalo. V periodě druhé se do vedení dostaly hostující Sudoměřice, které tak sahaly v prvním zápase finálové série o překvapivý výsledek. Hosté sice byli v utkání vyloučeni pouze třikrát, i přesto ale z jednoho oslabení inkasovali vyrovnávací branku. Řádna hrací doba nakonec o zisku prvního bodu série nerozhodla, a tak došlo až na samostatné nájezdy. V nich se lépe dařilo Opavě, která se po šťastné „výhře“ na nájezdy přiblížila k titulu a baráži o nejvyšší soutěž.

V odvetném zápase se znovu více střelecky dařilo domácím, kteří na soupeřova brankáře vyslali velký počet střel, konkrétní číslo se zastavilo na 53. I přes velký střelecký koncert se na branku čekalo až do závěrečného dějství. Oba celky se trápily i v přesilových hrách, ani jeden z mančaftů se z pěti možností prosadit nedokázal. Ve třetí části diváci viděli po jednom gólu na obou stranách, což nakonec znovu znamenalo prodloužení a samostatné nájezdy. V nich měli tentokrát více štěstí sudoměříčtí hokejbalisté, kteří tak získali velmi důležitý vyrovnávací bod. Ten jim před následujícím víkendem dává vynikajcí šanci na zisk titulu, „stačí“ pouze dvakrát zvítězit na vlastním hřišti.