Opava kritický pátý zápas zvládla, ve finále se postaví Sudoměřicím

V rozhodujícím pátém utkání semifinálové série 1. ligy na východě mezi Opavou a přeloučskými Jestřáby se více dařilo domácímu týmu, který potvrdil roli favorita a po výhře 2:1 nebude jako vítěz základní části ve finále chybět. V něm se postaví proti výběru Sudoměřic.

Ve čtvrteční sváteční den si Jestřábi z Přelouče udělali daleký výlet na východ, kde se pokusili dokonat senzaci. Podařilo se jim totiž doma dotáhnout dvouzápasovou ztrátu, čímž velmi zkomplikovali pohodový postup Opavy do finále soutěže. Úvodní minuty pátého utkání se hrály ve velmi opatrném duchu.

I přesto měli hosté poněkud více ze hry, svého soka se jim dokonce podařilo přestřílet. Na první branku zápasu se ale muselo čekat až do patnáctiminutovky druhé.

Jako první udělal krok k finálové sérií tým z Opavy, který se dvě minuty po příchodu z kabin dostal do vedení. Míček se do sítě hostujícího brankáře Bryknera podařilo dostat Palcerovi, který tak naklonil skóre na stranu favorita. Tento stav vydržel až do dvaatřicáté minuty, kdy se Přelouč, podporována řadou fanoušků dočkala vyrovnání. Ze vstřelené branky se mohl radovat po Hutlově pasu Jan Příhoda.

Opatrná třetí část v poklidu směřovala do prodloužení, jenže nastaveného času se nakonec ani jeden z týmů nedočkal. Vladař totiž dvě minuty před koncem ukázal záda všem obráncům Přelouče, postupoval sám na gólmana, kterého pěkným blafákem překonal. Ani závěrečná hra bez brankáře již na výsledku nic nezměnila, a tak Opava mohla začít slavit. Porazila Přelouč 2:1, sérii vyhrála 3:2 a může se po právu těšit na finálové boje! Jestřábi však mohou být se svou sezónou také nadmíru spokojeni.

„Na hodnocení je zatím čas, každopádně jsme odehráli nejlepší klubové play­of a finále bylo velice blízko. Nic nevzdávat a bojovat až do konce, to jsme po celou dobu plnili. Jedno je jisté už nyní. V budoucnu si Přelouč do play­of nikdo moc už vybírat nebude! Výkon na hřišti odměnila početná skupina hostujících fanoušků potleskem. Zaslouženým,“ pravil asistent treníra Jestřábů Libor Komůrka.