Postoupila jen Opava, ostatní série rozhodne páté utkání

Možná až nad očekávání vyrovnaně se jeví čtvrfinálové série ve skupině Východ, kde hned ve třech případech bude o víkendu rozhodovat až páté utkání. Jediná Opava se tak může radovat a čekat na svého soka pro boje v semifinále.Opavští hokejbalisté si z domácího hřiště přivezli dvoubodový náskok, kter

Opavští hokejbalisté si z domácího hřiště přivezli dvoubodový náskok, který ale nemusel mnoho znamenat. Hráči Svítkova totiž před duely v Pardubicích avizovali, že svou kůži nedají lacino, a že se budou prát. Přesně to také splnili. Proti velkému favoritovi předvedli kvalitní a hlavně bojovný výkon, který však na prodloužení série alespoň do neděle nestačil. Opavští si vytvořili již v úvodním dějství dvoubrankovou převahu, kterou se jim s drobnou úpravou dařilo držet až do závěrečné sirény. Nakonec z toho byla výhra 7:2. Stejně jako v předchozích duelech rozhodly o výsledku přesilové hry a nedisciplinovanost hráčů Svítkova.

V zápase číslo tři padlo hned pět branek v početních výhodách Opavy, s čímž se hodně těžko smiřuje trenér pardubického mužstva. „Poslední utkání se mi nehodnotí vůbec lehce. Do zápasu jsme vstoupili s velkou touhou utkání vyhrát. Vedli jsme 1:0 a 2:1, potom jsme dostali lacinou branku a šlo to s námi z kopce. Většině hráčů nelze upřít snaha zvrátit utkání v náš prospěch i za stavu 2:5, byl jsem rád, že jsme až do 40 minuty stále hráli a snažili se s výsledkem něco udělat. Nechci snad již ani mluvit o našich vyloučení, které si do příští sezóny musíme vyřešit interně s jednotlivými hráči. To, co se stalo v posledních pěti minutách hry, je velkou kaňkou na jinak velmi slušné sérii. Mrzí mě, že velká většina týmu bojuje na 110 % bez faulu a někdo dokáževy produkovat takové nesmysly. Takhle si představovat A ­tým Svítkova nechci a do příští sezóny z toho vyvodím důsledky. Gratuluji Opavě k zaslouženému postupu a přeji jim vyhrát poslední zápas sezóny,“ dlouze hodnotí utkání a celou sérii kouč Svítkova Robert Koch.

Jediná tato série skončila během tří zápasů, v ostatních to již tak jednoznačné nebylo. Ve stejné pozici jako Opava byla také Polička, která své domácí zápasy ovládla s grácií. Jestřábi ale ukázali, že doma jsou naprosto jiný tým, což se i nyní jednoznačně ukázalo. Přelouč se dostala do vedení již v první části, těsný náskok jim vydržel až do periody závěrečné. Po vyrovnání se však v minutě čtyřiačtyřicáté prosadil v početní výhodě Kubát, který tak rozhodl o těsné výhře 2:1. Díky té se obě mužstva potkala také v neděli.

Na východě Čech se odehrál velmi podobný souboj, domácí hráči si již v prvním dějství vytvořili slušný náskok, který poté již spíše hlídali. Navíc se jim ho v prostřední patnáctiminutovce podařilo ještě navýšit a bylo prakticky rozhodnuto. Soupeři se sice podařilo ještě snížit, avšak na konečném výsledku to již nic nezměnilo. Jestřábi vstřelili všechny tři góly v přesilových hrách, srovnali stav série na 2:2 a poslali ji za nerozhodného stavu zpět do Poličky.

Za stavu 1:1 se série ze hřiště pardubického Autoskla přesunula do České Třebové, kde se nadále odehrávala zřejmě nejvyrovnanější čtvrtfinálová série. Lokomotiva na domácí půdě vstoupila do sobotního zápasu mnohem aktivněji, když svého soka výrazně přehrávala. Projevilo se to zejména na počtu střel, hostující gólman z rezervy Autoskla Pardubice musel pochytat celkem 61 střel! Celkem tři z nich mu prošly za jeho záda, což bylo nakonec pro hostující mančaft osudné. Ta třetí přišla v prodloužení a připsala druhý bod na konto České Třebové.

Poslední série přináší souboj Malenovic se Sudoměřičemi. Další vyrovnaná klání se přesunula na půdu druhého jmenovaného, celek ze Zlína se velmi rychle dostal do dvoubrankového vedení, na kterém se podílela také branka při vlastním oslabení. Domácím nepomohlo ani snížení v početní výhodě, ani střelecká převaha, Malenovice tak měly před nedělním kláním mečbol k postupu do semifinále. Ten se jim ale následující den využít nepodařilo.

V nedělním utkání se Sudoměřicím dařilo v zakončení mnohem lépe, po bezbrankové první části se v té druhé prosadily hned dvakrát a výrazně tím naklonily skóre na svoji stranu. Tento náskok se jim podařilo udržet a stejně jako v předchozích dvou případech sérii srovnat. I zde tedy bude rozhodovat páté utkání, na které se série přesouvá zpět do Malenovic. Ve všech případech se bude hrát následující sobotu.