Vítěz základní části vyřadil pardubický Svítkov v nejkratší možné době

I ve skupině Východ známe všechny semifinalisty. Třinec se snaží o vrácení do vyšší soutěže a je stále, po základní části osmý Svítkov mu v postupu zabránit nedokázal.

Kvůli počasí se o minulých dvou víkendech sehrál mezi Třincem a pardubickým Svítkovem pouze jeden zápas, který domácí Enviform vyhrál v poměru 2:1. Nyní chtěl na svém hřišti náskok navýšit. Po bezbrankové první třetině se fanoušci v Třinci dočkali ve druhém dějství vícebrankového přídělu a to zejména v hostující kleci.

Vedení 3:1 se sice domácím udržet nepodařilo, v posledním dějství dvakrát inkasovali, ale v celkovém součtu zvítězili 4:3 a získali na své konto potřebný druhý bod. Kvůli nedělní odvetě museli Třinečtí až do Pardubic, kde to ale byla jejich naprostá jízda.

Prosadili se hned třikrát v početní výhodě a nakonec utkání dovedli k jednoznačnému vítězství 7:0. Zejména po čtyřgólové třetí třetině zvítězili v posledním utkání a sérii tak ukončili v nejkratší možné době. Nyní se v semifinále utkají s celkem Hodonína.