Lídr skupiny poprvé ztratil

První porážku v dosavadním průběhu sezóny utrpěli v neděli hokejbalisté Jihlavy. Přemožitele našli až v 8. kole, kdy jim body sebrali hosté z Opavy. Opava uspěla i v sobotu v Poličce a dařilo se také Malenovicím a Vsetínu, všechny tři týmy vybojovaly o víkendu plných šest bodů.

Jen o bod méně z dvojkola vydřel Hodonín, čtyři body Přelouč. Střídavě oblačno bylo v Jihlavě, Sudoměřicích a Poličce, naopak úplně zataženo v Hradci Králové a hlavně v Heřmanově Městci, kde domácí utržili v sobotu i v neděli tvrdé knockouty od zlínských Malenovic a Vsetína. Bez bodu prošli 7. a 8. kolem také pardubický Svítkov a ostravská Poruba.

Sobota:

SK Sudoměřice - HC Jestřábi Přelouč 1:3 (0:1,0:0,1:2)

Domácí začali aktivně, ale obrana Jestřábů s gólmanem Bryknerem statečně odolávala. Trpělivá hra hostí přinesla ovoce v poslední minutě první třetiny, kdy se podařilo Přelouči získat vedení. Favorit ze Sudoměřic se dlouho nemohl prosadit a tak opět udeřilo před domácí bránou. V 41. minutě vedli Jestřábi už 2:0. Sudky v závěru znovu hodně tlačily, jenže snížit se jim povedlo až v poslední minutě. Navíc hosté hned odpověděli a definitivně zápas rozhodli. „Domácí byli v utkání aktivnější, ale my jsme hráli trpělivě a zodpovědně,“ hodnotil kapitán Jestřábů Martin Šmíd, který pochválil i výkon rozhodčích a atmosféru na sudoměřickém hřišti.

Střely: 39:20, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

HBC Rigum Hodonín - ERA Svítkov Stars Pardubice 6:4 (2:0,2:2,2:2)

Rychlý a vyrovnaný hokejbal se hrál v sobotu v Hodoníně. Oslabená sestava hostů ale přece jen v první třetině dvakrát nezvládla pokrýt útoky Rigumu a nabrala rozhodující manko. V úvodu druhé části dostal Svítkov možnost trestného střílení a nepohrdl. Jenže na snížení domácí téměř vzápětí odpověděli. Svítkovské Stars snížily ještě jednou, pak ale nadlouho hru ovládl Hodonín. „Rozhodl moment, kdy jsme naší přesilovku 5 na 4 dvěma fauly proměnily v oslabení 3 na 4 a inkasovali dva góly,“ našel zlomový úsek zápasu trenér Svítkova Václav Mareš. Domácí nakonec využili hned čtyři přesilovky. „Trošku zbytečně jsme ovšem na konci polevili a umožnili hostům snížit a upravit výsledek na konečných 6:4,“ doplnil vedoucí hodonínského týmu Zdeněk Hlavačka.

Střely: 39:20, vyloučení: 7:7, využití přesilovek: 4:2, oslabení: 0:0

SK Jihlava - TJ Sokol Poruba 10:2 (1:0,6:1,3:1)

Zápas prvního s posledním rozhodla prostřední třetina. Do té šla favorizovaná Jihlava s hubeným jednobrankovým náskokem, který získala až 12 vteřin před pauzou. Pak ale rozjela už tradiční brankostroj. Během 197 úvodních vteřin druhé části se dokázali postupně prosadit Gregor, Jobák, Píbil a Matějka. Další dva přesilovkové zásahy Zeleného rozdělilo snížení Sokolů, vedení Jihlavy 7:1 už ale bylo víc než pohodlné. V poslední části Vavrečka ještě jednou snížil, jenže potom dvěma zásahy během 49 vteřin na přelomu 41. a 42. minuty zkompletoval hattrick obránce Jihlavy Lukáš Gregor „Hattrick jsem snad v zápase nikdy nedal, vlastně si ani nepamatuju, kdy jsem dal tři góly za celou sezonu. Doufám, že to nebyly moje poslední góly letos,“ svěřil se střelec. Jihlavský příděl pak ještě zaokrouhlil Staněk.

Střely: 32:17, vyloučení: 11:9, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:0

Další sobotní výsledky:

HBC Hradec Králové 1988 B - HBC Vsetín 1:3 (1:0,0:2,0:1)

Střely: 34:36, vyloučení: 5:2, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

Ježci Heřmanův Městec - TJ ACS Malenovice SV 1:15 (1:5,0:4,0:6)

Střely: 10:44, vyloučení: 3:0, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0

SK Kometa Polička - SHC Opava 1:4 (0:1,0:1,1:2)

Střely: 20:32, vyloučení: 7:6, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

Neděle:

SK Sudoměřice - ERA Svítkov Stars Pardubice 7:3 (0:1,5:0,2:2)

Svítkov v Sudoměřicích vyhrál první třetinu, jenže pak zkolaboval. „Druhou třetinu jsme doslova prospali a umožnili domácím otočit z 0:1 na 5:1. Hra v této třetině byla tak mizerná, že jsme dokonce inkasovali i při naší přesilovce 5 na 3,“ popisoval bídné chvíle svého týmu kouč hostů Václav Mareš. V poslední třetině už domácí udržovali náskok. Svítkov tak o víkendu nebral ani bod, přestože ve dvou zápasech prohrál pouze dvě ze šesti odehraných třetin.

Střely: 43:19, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 2:0

HBC Rigum Hodonín - HC Jestřábi Přelouč 2:1 ss (0:1,0:0,1:0)

Vyrovnaný a bojovný zápas sehrál domácí Hodonín s Přeloučí. Jestřábi opět vycházeli ze zajištěné obrany a taktika dlouho vycházela. V úvodní třetině se povedlo hostům získat vedení, které hlídali až do závěru zápasu. Přestože na obou stranách byly příležitosti ke změně stavu, brankáři všechno pochytali. Průlom do obraného valu Přelouče se Hodonínu přece jen nakonec poved a Rigum srovnall. Jestřábi ještě mohli získat vedení zpět v závěrečné přesilovce, ale velké šance neproměnili. Rozhodnout o vítězi musely až nájezdy, spíš tedy jeden jediný proměněný na straně Hodonína.

Střely: 40:29, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

SK Jihlava - SHC Opava 2:3 (0:2,1:1,1:0)

Dosud neporažená Jihlava zaspala úvod zápasu. Opava přehnané sebejistoty domácích využila a od 7. minuty vedla. Slezané dál měli víc ze hry, což potvrdili minutu a půl před přestávkou dalším gólem. „Začali jsme opravdu katastrofálně. Vůbec jsme nestíhali pokrývat rychlé útoky hostů a mohli jsme být rádi, že jsme neprohrávali čtyři pět nula. Sami jsme si šanci prakticky nevytvořili a soupeř dokázal využít našich chyb,“ zhodnotil rozhodující první třetinu jihlavský bek Lukáš Gregor. Domácí se pak přece jen zvedli, vyrovnali hru, ale znovu inkasovali. Snížit se jim povedlo až ve 13. minutě prostřední části. Poslední dějství zahájila Jihlava náporem a odměnila se další brankou. Nejtěsnější vedení si už ale pozorně bránící Slezané uhlídali, když v posledních 20 vteřinách odolali i dvojnásobné přesilovce posílené navíc odvoláním domácího brankáře. Jihlava porážkou přišla o dlouhou sérii, v předchozích 27 domácích zápasech národky vždy bodovala.

Střely: 31:26, vyloučení: 2:7, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0