Memoriál Libora Topolánka vyhráli kladenští junioři! Do poslední chvíle nebylo jasno

V sobotu 31.8. se na závěr letních prázdnin uskutečnil silně obsazený turnaj juniorů na půdě pražského Kert Parku. Premiérový ročník Memoriálu Libora Topolánka vyhrálo Kladno, které si zlaté medaile z turnaje na Lužinách zajistilo až v úplně posledním utkání proti Plzni,.

Start nového ročníku Extraligy juniorů klepe na dveře stejně jako v ostatních soutěžích. Přesně na konci prázdnin 31.8. se na Lužiny sjelo kvarteto silných juniorských celků, jež se střetly každý s každým jednou. Hrálo se klasicky na tři třetiny, ale hrací čas byl 3x12 minut čistého času. Na úvod turnaje se Kladnu podařilo srazit na kolena po lítém boji Kert Park, Plzeň ve druhém klání vynulovala Letohrad a vzápětí padla s Kert Parkem 2:3 po nájezdech. Západočeši nad Pražany přitom vedli 2:0, ale svěřenci trenéra Karla Manharta předvedli mocný obrat, jenž vygradoval po základní hrací době v samostatných stříleních, v nichž se radovali dva střelci Kert Parku ze tří, za Plzeň se ale trefil pouze Poláček.

Čtvrtý turnajový duel proti sobě svedl Kladno a Letohrad. Lépe začali Rysové, Jeleni ale srovnali s Kladnem krok a v tomto klání se rozpoutalo gólové peklo, z něhož lépe vzešli Východočeši. Letohrad tak jako jediný na turnaji porazil pozdějšího vítěze Memoriálu Libora Topolánka. O nejvyšší výhru na turnaji se v pátém zápase postaral Kert Park, jenž sice s Letohradem prohrával 0:1, ale pak ho absolutně přestřílel. Poslední zápas nakonec rozhodl o celkovém pořadí, když se Kladno proti Plzni dostalo v první třetině do jednobrankového vedení, které nakonec udrželo až do samotného konce závěrečného duelu.

Statistiky turnaje:

HC Kert Park Praha vs. HBC Kladno 1:2

Branky a asistence: Taufer (Manhartová, Jizba D.) - Zdrůbecký (Čejka,Malecha), Frolík (Rychlý).

Nejlepší hráč utkání Kert Park Praha: Matěj Taufer

Nejlepší hráč utkání Kladno: Václav Zdrůbecký

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň 0:3

Branky a asistence: Poláček, Holeček, Hýbl (Galla).

Nejlepší hráč utkání Letohrad: Josef Opavský

Nejlepší hráč utkání HBC Plzeň: Lukáš Zíka

HC Kert Park Praha vs. HBC Plzeň 3:2 ss

Branky a asistence: Jágr (Suchánek), Kubínová (Hrdlička), Hrdlička - Zíka, Deja (Klasna).

Nejlepší hráč utkání Kert Park: Lucie Kubínová

Nejlepší hráč utkání Plzeň: Roman Poláček

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Kladno 4:3

Branky a asistence: Brázdil, Valenta (Brázdil), Smutný, Řehák (Bečka) – Malecha (Fruhauf), Barták, Tor (Barták).

Nejlepší hráč utkání Letohrad: Jan Brázdil

Nejlepší hráč utkání Kladno: Filip Barták

HC Kert Park Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 5:1

Branky a asistence: Taufer (Kovárník), Krbec (Taufer), Krbec, Suchánek (Charbuský), Kubínová (Jágr) – Bečka (Řehák, Dostál).

Nejlepší hráč utkání Kert Park: Marek Krbec

Nejlepší hráč utkání Letohrad: Jan Bečka

HBC Plzeň vs. HBC Kladno 0:1

Branky a asistence: Stříbrný (Tor).

Nejlepší hráč utkání Plzeň: Matěj Deja

Nejlepší hráč utkání Kladno: Jaroslav Procházka