Finálem to nekončí, bude to show, ujišťuje Tomáš Faigl z Vlčí smečky

Hokejbalisté z Vlčí smečky Ústí nad Labem si zahrají finále 1. Ligy a ujišťují všechny, že tím to nekončí. O cestě v play-off jsme si popovídali s hokejbalistou Vlčí smečky Tomášem Faiglem, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem play off.

V posledním čtvrtfinálovém zápase nás strašně podržel gólman

Na začátek se vrátíme ke čtvrtfinálové sérii, ve které jste porazili Heřmanův Městec ve třech zápasech, přičemž první dva zápasy v základní hrací době nerozhodly. Oba tyto duely jste nakonec vyhráli. Co bylo klíčovým faktorem v těchto zápasech?

Začátek play off byl opatrnější. Střídali jsme dobré a horší pasáže, oba zápasy byly vyrovnané a my jsme byli tím šťastnějším a o trochu lepším týmem.

V posledním zápase jste vyhráli 8:0 a postoupili do semifinále. Co jste změnili, nebo jak se to stalo?

V posledním čtvrtfinálovém zápase nás strašně podržel gólman. Začátek jsme nechytli, nebýt Adama, zápas by se vyvíjel úplně jinak. Naštěstí jsme to přežili, využili šance a přesilovky a ukončili sérii v nejkratším čase.

Je to finále, všichni se na ty zápasy těšíme

V semifinále jste narazili na hráče Kova. První zápas jste sice ztratili v prodloužení, ale zbylé tři duely jste soupeře výsledkově přejeli. Co bylo nejdůležitějším okamžikem druhého semifinálového klání?

Tam rozhodla druhá třetina a naše produktivita, kdy jsme soupeři odskočili o více branek, závěr zápasu jsme si už pohlídali.

Na další dva duely jste se přesunuli na domácí půdu a oba zápasy jste výsledkově s přehledem vyhráli, 10:1 a 7:1. V obou utkáních jste měli dobrý gólový začátek. Bylo to to, co zápasy zlomilo ve váš prospěch?

Určitě se hraje lépe, když vedeš 3:0 nebo 4:0, než když je to vyrovnané. V obou zápasech jsme měli výborný začátek, kdy se nám podařilo soupeři odskočit, podpoření naším gólmanem, který nás podrží pokaždé, když je třeba.

Ve finále 1. Ligy si zahrajete s týmem HBC Tygři Mladá Boleslav. Jak se na finále těšíte?

Je to finále, všichni se na ty zápasy těšíme. Loni nám to nevyšlo a letos jsme si dali jediný cíl. Tím, že jsme se dostali do finále, to nekončí, bude to show.